Історія 5-ти смачних коктейлів


Сангрія (відо ісп.від ісп. sangre — кров) — іспанський слабоалкогольний напій на основі червоного вина з додаванням шматочків плодів, цукру, а також невеликої кількості бренді та сухого лікеру.Сангрія з'явилася в XIX столітті в південній Іспанії і Португалії. Збирачі фруктів носили з собою бурдюк з червоним вином, розведеним джерельною водою. У той же бурдюк вони здавлювали сік свіжих цитрусових. Така суміш полегшувала роботу під сонцем і освіжала, не приводячи до сильного сп'яніння.

Єдиної думки про те, чому напій став називатися саме «сангрією», не існує. Згідно з однією з легенд, напій придумали селяни в кінці XVII століття в одній з виноробних провінцій Іспанії. Так сталося, що протягом кількох років вони не могли зібрати гарний урожай через посушливу і холодну погоду. Великі землевласники, звинувачуючи у відсутності врожаю самих селян, провели широкомасштабну військову операцію, в результаті якої загинули сотні людей, у тому числі жінки і діти. Зупинити кровопролиття вдалося тільки коли жителі провінції піднесли їм у дар чудовий напій. Це був пунш, приготовлений з червоного вина, фруктів і цукру.

Згідно з іншою легендою, що існує в Італії, автором цього напою нібито був італійський солдат Хеліо Габала, який довго виношував мрію створити цитрусове вино. Він витратив на це кілька років — спочатку у себе на батьківщині, потім в Іспанії, проте так і не зміг зробити з апельсинів вино. В один з вечорів розсерджений Габала, зрозумівши, що у нього нічого не вийшло, з горя накидав у глечик з виноградним вином кілька крупно нарізаних апельсинів, заявивши, що, незважаючи на невдачі, буде пити лише цитрусове вино. Уражені іспанці зачаровано спостерігали за тим, як італієць розмішує багряний напій. Спробувавши напій, вони вигукнули «Es Sangre del Diablo!» (Ісп. «Це кров диявола!»). З тих пір це найпопулярніший алкогольний коктейль в Іспанії.

Пунш, як і коктейлі, належить до мішаних напоїв, передусім — алкогольних, зазвичай містить фрукти або фруктовий сік. Це — зігрівальний напій, що має приємний смак. Зазвичай, його готують з вина, рому або коньяку, цукру, води або чаю й прянощівкориці чи гвоздики. Пунші п'ють переважно гарячими.Пунш вперше з'явився в Індії, в перекладі з гінді слово punch перекладається як «п'ять». Це був гарячий напій з п'яти компонентів: рому, цукру, лимонного соку, гарячої води та чаю. В Індії напій називався paantsch, що походить від перського слова panj, що позначає «п'ять». Це слово, у свою чергу, походить від санскритського panchan-s.

До Англії його був завезли з Індії моряки Британської Ост-Індської компанії на початку XVII століття. Спершу напій готувався на основі бренді та вина, так як ром став відомий лише в кінці XVII століття. Вперше термін «пунш» (англ. punch) був зареєстрований в британських документах в 1632 році.

З часом, варіантів приготування пуншу стало дуже багато: загальним для них є те, що до їхнього складу входить фруктовий сік. Пунш іноді подають холодним, або навіть роблять безалкогольний коктейль з різних фруктових соків, свіжих і консервованих ягід і фруктів, який теж називається пуншем.

Мохі́то (ісп. mojito) — традиційний кубинський алкогольний коктейль. Також популярна безалкогольна версія мохіто, у яку не додають ром. Класифікується як лонґ дрінк (англ. long drink). Належить до офіційних напоїв Міжнародної асоціації барменів, категорія «Сучасна класика».Коктейль «Мохіто» з'явився на Кубі на початку XIX століття і, як це не дивно, був винайдений не жителями Острова свободи, а їх найлютішими на сьогоднішній день ворогами - американцями. В ті роки серед місцевого населення не було видатних барменів, умільці змішувати коктейлі коли приїжджали сюди на заробітки з США, де вступив в силу сухий закон. Тоді дві держави пов'язували цілком добросусідські відносини, тому не дивно, що любителі гарненько випити стікалися з тверезих Штатів на Кубу, де спиртне лилося рікою.

Гоголь-моголь - це простий коктейль, який готується з доступних інгредієнтів.

Цей різдвяний американський напій родом з Великобританії XIV століття (вважається, що вперше його почали готувати в Шотландії). Хто і коли його вперше змішав сказати складно. Воно і зрозуміло, стільки часу пройшло. Але вважається, що Eggnog або Egg Nog з'явився завдяки традиції англо-саксів додавати яйце (egg) в кухоль елю (noggin). Ну як вважається? Цілком можливо, що Егг ніг - це всього лише видозмінений поссет, англійська напій на основі сирих курячих яєць, молока і пива або вина.Як там воно було насправді століття назад ні хто вам не скаже, але факт, що сьогодні Eggnog - більше, ніж просто напій, назавжди залишиться фактом. Це, в деякому роді, різдвяний символ, феномен, один з тих, який не соромно запозичити у «буржуинов».

Жангл джус, або сок джунглів - це ще один коктейль, який прийшов до нас із Куби. Напій створений на основі головного алкогольного напою цього острова - рома. Появився коктейль достатньо тривіально - ром просто розбавляли яким-небудь фруктовим соком, щоб отримати більш м'який вкус. Оригінальний вважається рецепт, в якому до рому додаються лимонні соки.Після того, як рецепт коктейля став відомим у США і Європі, його робили з лимонним соком та лікером Пісанг. Цей лікер являє собою екстракт зелених бананів, зібраних, по легенді, виключно на острові Амбон. Саме завдяки цьому і виник коктейль, який набирає все більшої популярністі у всьому світі.


8 views0 comments
  • Facebook
  • Instagram

Kyiv, Vozdvyzhenska street 16 B

Tel +38-066-410-12-22

Tel +38-044-224-70-71

e-mail: Info@manna-hotel.com

Location: 50.461345, 30.509595

Show More